Toruń i okolice - odbiór darmowych i płatnych kanałów

• 15 Odpowiedzi
  • 2118 Wyświetleń
*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« dnia: Maj 29, 2013, 11:57:08 pm »
Witam,

Posiadam dwa telewizory. Jeden kupiłem niedawno, więc bezproblemowo odbiera sygnał cyfrowy, drugi trochę starszy posiada DVB-T MPEG-2 więc musiałem kupić dekoder. Wybrałem dekoder z Cyfrowego Polsatu (model T-HD 210), kupiłem też specjalną antenę DELTA DZ ze wzmacniaczem. Sygnał idzie do dwóch telewizorów z jednej anteny, na telewizorze z dekoderem obraz się zatrzymuje, znikają kanały na jakiś czas, na telewizorze który odbiera sygnał bez dekodera wszystko jest ok. Próbowałem podłączyć telewizor z dekoderem bezpośrednio do anteny, tak by sygnał się nie rozdzielał- problem występuje nadal. Proszę o pomoc.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 30, 2013, 07:41:13 am »
Na początek sprawdź jakie są wskazania mocy i jakości sygnału dla poszczególnych kanałów, z których odbierasz naziemną telewizję cyfrową.
Tutaj znajdziesz podpowiedź jak sprawdzić moc i jakość sygnału:
http://naziemna.info/forum/viewthread.php?thread_id=70#post_391
Rozumiem, że za pomocą T-HD 210 próbujesz odbierać tylko kanały bezpłatne?

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 30, 2013, 01:06:59 pm »
Tak, próbuję odbierać tylko te darmowe, sprawdzałem moc sygnału tak jak było pokazane w linku i było o tyle dziwne, że oba paski na którymkolwiek z kanałów były tak jak na obrazku http://naziemna.info/images/thd1000sprasygnante.png. 0 reakcji. Nie było też opcji wybory anteny.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 30, 2013, 01:19:08 pm »
Jeżeli T-HD 210 podłączałeś bezpośrednio pod antenę (bez żadnych rozdzielaczy) i również było zero mocy jak i jakości sygnału to spróbuj skorygować ustawienia anteny. Być może Twój telewizor ma bardziej czułą głowicę (łatwiej odbiera słabsze sygnały) od T-HD 210  i dlatego telewizory odbiera sygnał a T-HD 210 już nie.
W czasie ustawiania anteny pomagaj sobie wskaźnikami mocy i jakości sygnału.
Jeżeli zmiana ustawienia anteny nie pomoże to być może problem leży po stronie odbiornika i trzeba będzie go wymienić. :)

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 30, 2013, 01:25:02 pm »
Ruszałem anteną, i paski mocy i jakości ciągle stały w miejscu. Jeszcze niedawno odbierałem telewizję kablową, i było wszystko ok, tak samo jak kiedyś jak miałem talerz satelitarny z cyfrowego polsatu, też bez problemów.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 30, 2013, 01:28:50 pm »
A z jakiego nadajnika próbujesz łapać sygnał i jaka jest Twoja lokalizacja (miejscowość)?
Natomiast jeśli chodzi o telewizję kablową i satelitarną to one nie mają nic wspólnego z telewizją naziemną. :)

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 30, 2013, 01:44:09 pm »
Z Gniewkowa, miejscowość koło Torunia (15km) i właśnie z Torunia łapię sygnał bo stamtąd nadaje Cyfrowy Polsat.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 30, 2013, 01:49:16 pm »
No, ale mówisz, że chcesz odbierać kanały darmowe, a te przecie¿ nie są nadawane przez Cyfrowy Polsat.
Jeżeli chcesz odbierać darmowe kanały to antenę powinieneś skierować na nadajnik Bydgoszcz/Trzeciewiec: MUX-1 - kanał 41, MUX-2 - kanał 32 i MUX-3 - kanał 36.

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 30, 2013, 02:18:30 pm »
No, ale, przez 3 miesiące te z Polsatu też są darmowe ;)

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 30, 2013, 02:37:55 pm »
Nie są, bo płacisz za nie w momencie zakupu odbiornika. ;)
Jeśli możesz to skonkretyzuj, których kanałów nie możesz odbierać, a które chcesz odbierać?
Jeżeli chcesz odebrać jedne i drugie, czyli płatne i bezpłatne, to powinieneś zastosować dwie anteny - jedną skierować na Bydgoszcz/Trzeciewiec, a drugą na Toruń. :)

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 30, 2013, 02:45:27 pm »
Na telewizorze bez dekodera śmigają normalnie wszystkie kanały bezpłatne, bo wiadomo, że te od cyfrowego polsatu to tylko z dekoderem. Na telewizorze z dekoderem jest różnie, nie działają zarówno te darmowe jak tvp2 hd, tvp regionalna, tvp 1 hd, no i te od polsatu, raz są, raz ich nie ma, a jak są to obraz się zatrzymuje i zacina.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 30, 2013, 03:32:34 pm »
Jeżeli masz taką możliwość to podłącz telewizor bezpośrednio to anteny i sprawdź jakie są wskazania mocy i jakości sygnału. Później to samo zrób z T-HD 210, czyli podłącz do tej samej instalacji antenowej, do której chwilę wcześniej był podłączony telewizor. :)
Jeżeli moc i jakość sygnału w przypadku telewizora będą na wysokim poziomie to taka sytuacja może skazywać na problem z T-HD 210. :)
Jeszcze zapytam czy kabel antenowy zakończony jest zasilaczem?

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 30, 2013, 04:33:51 pm »
Tak, kabel antenowy zakończony jest zasilaczem, (bez zasilacza w ogóle nie ma sygnału i na jednym i na drugim telewizorze)

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 30, 2013, 06:35:28 pm »
A jak wskazania jakości i mocy sygnału?

*

Offline Marhius

• Nowy użytkownik
  • *
  • 8
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 31, 2013, 10:31:42 am »
Na telewizorze bez dekodera:
 Jakość sygnału: 100% bardzo dobra
 Poziom sygnału 96%

A na dekoderze jak mówiłem wcześniej- nie reagują paski, stoją w miejscu na najniższym poziomie. Raczej wina dekodera

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 31, 2013, 11:04:27 am »
Na razie na to wygląda, ale jeśli masz możliwość to podłącz T-HD 210 do innej anteny, np. u jakiegoś sąsiada albo u kogoś z rodziny. :) Jeżeli w takiej sytuacji nadal by nic nie łapał to będziesz musiał udać się z nim do APSu. :)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20