TVP ABC

• 16 Odpowiedzi
  • 1839 Wyświetleń
*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« dnia: Lipiec 06, 2013, 09:50:10 am »
Krajowa Rada Radiofonii Telewizji na posiedzeniu 5 lipca 2013 r. podjęła uchwałę o przyznaniu koncesji dla Telewizji Polskiej na rozpowszechnianie programu TVP ABC drogą rozsiewczą naziemną w sposób cyfrowy w sygnale multipleksu pierwszego (MUX-1).
TVP ABC znajdzie w ofercie pierwszego multipleksu (MUX-1) nie później niż 28 kwietnia 2014 roku.

*

Offline Kapi

• Aktywny użytkownik
  • 103
TVP ABC
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2014, 07:05:38 pm »
Ramówka tego kanału za ciekawa nie jest. Brakuje tych nowszych bajek coś jak ma Puls2.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 02, 2014, 07:12:40 pm »
Najnowszymi bajkami chyba są "Bajki i baśnie polskie", które zostały wyprodukowane w latach 2002-2005. No, ale to są dosłowne bajki, więc nie mają zbyt wiele wspólnego ze współczesnymi produkcjami, np. Disneya.

*

Offline Kapi

• Aktywny użytkownik
  • 103
TVP ABC
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 02, 2014, 08:24:40 pm »
Puls 2 ma te nowoczesne bajki (Hutosie,Mia i Ja,Max Steel) oraz takie mniej znane.TVP posiada bardzo bogatą ilością bajek animowanych. W TVP ABC na razie będą pokazywać bedą Wirtuandię, Listonosza Pata czy Tik taka a szkoda bo możliwości mają spore.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 02, 2014, 10:22:53 pm »
To oferta na początek, mam nadzieję ;). Telewizja Polska zapowiada na wiosnę dalszy rozwój TVP ABC.

*

Offline MarekJ

• Użytkownik
  • **
  • 53
TVP ABC
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 13, 2014, 06:37:29 pm »
Bardzo ucieszyłem się gdy był start TVP ABC, lecz z biegiem czasu musiało się coś dziać by zakłócić ten piękny czar tej telewizji. Otóż chodzi mi o reklamy. Ludzie!! Czy już na każdym kanale muszą być te okropne reklamy? Rozumiem że to jedno z większych źródeł utrzymania się, ale jeśli kierują się tym by emitować reklamy to może niech emitują reklamy z rzędu klocków cobi, lego czy zabawek interaktywnych itp.
Zasiada taki pięciolatek przed telewizorem i zmuszony jest po Smerfach czy Tabaludze oglądać śmietnik Polsatu, Vanish-a czy kredytu w BPH. Wymieniłem te reklamy gdyż najczęściej się ukazują. Nie zdziwiłbym się jak by pokazali reklamę durex-a czy jakiegoś browaru.
Żałosne się to robi i jestem zniesmaczony takimi posunięciami w TVP.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 13, 2014, 08:19:55 pm »
Ale z drugiej strony reklamy zabawek są niebezpieczne dla dzieci i ich rodziców, bo nie wszystkich rodziców stać na taki wydatek, a dzieciakom taki problem też jest ciężko wytłumaczyć.
Nie wiem jak z Durexem, ale o reklamę piwa raczej bym się nie obawiał, bo można je podciągnąć pod napoje zawierające składniki, których obecność w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazana. A takich napojów przy audycjach dla dzieci nie można reklamować. ;)

*

Offline Kapi

• Aktywny użytkownik
  • 103
TVP ABC
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 13, 2014, 08:50:36 pm »
TVP ABC nie oglądam ale troszkę mnie dziwią te reklamy w tym kanale. Dziecko i tak pewno się denerwuje że musi obejrzeć 100 reklamę Calgonu lub Biedronki zamiast swojej ulubionej bajki Bob Budowniczy. Nie widzę sensu pokazywania tego spamu w TVP ABC.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 13, 2014, 10:10:17 pm »
Nie przesadzałbym. Reklamy nie są nadawane kosztem bajek, np. "Boba Budowniczego". Jeżeli w ramówce zaplanowana jest bajka na daną godzinę to dziecko może być pewne, że bajka zostanie wyemitowana o tej godzinie. Pomijając oczywiście sytuację, gdy wystąpią jakieś problemy techniczne.
Emisja reklam ma sens, bo bez reklam TVP ABC nie miałoby szans utrzymać się. Wpływy z obowiązkowego abonamentu RTV to niewiele ponad 20% całego budżetu Telewizji Polskiej. A nadawanie kanału TVP ABC trochę kosztuje naszego publicznego nadawcę.

*

Offline MarekJ

• Użytkownik
  • **
  • 53
TVP ABC
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 14, 2014, 12:10:43 am »
naziemna_info napisał(a):

Ale z drugiej strony reklamy zabawek są niebezpieczne dla dzieci i ich rodziców, bo nie wszystkich rodziców stać na taki wydatek, a dzieciakom taki problem też jest ciężko wytłumaczyć.
Nie wiem jak z Durexem, ale o reklamę piwa raczej bym się nie obawiał, bo można je podciągnąć pod napoje zawierające składniki, których obecność w nadmiernych ilościach w codziennej diecie jest niewskazana. A takich napojów przy audycjach dla dzieci nie można reklamować. ;)

No i właśnie widać jak przesiąkają ludzie czymś takim jak "spam" czy "reklama" ! Administrator nawet nie potrafi zrozumieć przesłania jakie się kieruje. Nie interesuje takiego widza który ma lat 5 czy 8 że w Biedrońce jest obniżka na żelatynę. Nie interesuje go też że Wieśniary (czyt.winiary) promuje swoją nową zupkę z kiszonych śledzi. Tutaj chodzi o sam fakt zainteresowania takiego widza! Na kanałach BBC CBeebies czy minimini nie ma czegoś takiego jak reklamy te które lecą na innych kanałach ogólnodostępnych. Zresztą, tam reklama jak się pojawia to jedna na całą przerwę reklamową. W TVP widać na każdym kanale chcą zarabiać na reklamach.
A co do tego że z tego kanał żyje, to trzeba było ów wcześniej myśleć o tym z czego i jak się będzie utrzymywało dany kanał a nie teraz wklejać ludziom do głowy że reklama dźwignią naszego handlu.
Trzeba zrozumieć nie fakt co jest wyświetlane w reklamach, tylko dlaczego one są. Chodzi mi tu tylko o to że pięcioletniemu dziecku wpajać że proszek potaniał czy jest nowy tusz do rzęs... - bezsens kompletny!

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 14, 2014, 12:32:38 am »
Kanał, którego nadawcą jest Telewizja Polska, powinien być utrzymywany z abonamentu RTV, a że jego ściągalność jest nikła, to taki kanał musi być utrzymywany z reklam.
Kanały BBC CBeebies czy MiniMini+ to kanały płatne, więc utrzymują się przede wszystkim z opłat od kablówek i platform satelitarnych. Nie ma sensu porównywać ich z TVP ABC, bo to dwie różne bajki. :)
Trzeba też mieć świadomość, że kierowanie reklam do 5 czy 6 latków nie ma sensu (reklamodawca na nich nie zarobi), więc reklamy są kierowane do rodziców, co skutkuje tym, że na kanale dziecięcym widzimy reklamy proszku czy żelatyny.

*

Offline MarekJ

• Użytkownik
  • **
  • 53
TVP ABC
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 14, 2014, 08:25:28 am »
Mogę to skomentować w ten sposób;
- Mamo chodź bo reklamują Twoje nowe rajstopy...
Nawiasem mówiąc, jeśli ściąganie abonamentu jest nikłe to niech postarają się o lepsze głowy, co wymyślą jak do tego dojść aby od użytkowników ten abonament ściągać. Bo zasłona w postaci reklam, tylko obniża oglądalność takiego kanału.
Co do tego faktu, zdania nie zmienię. Inaczej na starcie wyglądał ten kanał a w obecnej chwili jest kolejnym który zalicza się pod śmieszny cyrk jakim jest Polsat.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 14, 2014, 10:32:50 am »
Raczej mama powinna towarzyszyć dziecku, gdy te ogląda telewizję, lub w inny sposób nadzorować co ogląda jej dziecko.
Telewizja Polska nie jest od ściągania abonamentu, wiec nie mają wyjścia i sytuację muszą ratować reklamami.
Mi też nie podobają się te ogromne ilości reklam na kanałach Telewizji Polskiej, ale rozumiem, że na tę chwilę sytuacja zasilnia finansowego publicznego nadawcy jest taka a nie inna.

*

Offline Kapi

• Aktywny użytkownik
  • 103
TVP ABC
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 13, 2014, 04:31:24 pm »
TVP ABC zamiast bajek pokazuje jakieś stare filmy Janka. Czy naprawdę ten film może zaciekawić młodego widza ???

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 13, 2014, 04:39:12 pm »
Trzeba by było zapytać się jakiegoś młodego widza. ;)
Ale mówiąc poważniej, wyniki oglądalności pokazują, że archiwa Telewizja Polskiej, które są pokazywane na antenie TVP ABC, oglądają się dobrze, a nawet bardzo dobrze. :)

*

Offline Kapi

• Aktywny użytkownik
  • 103
TVP ABC
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 13, 2014, 08:05:57 pm »
Wysoką oglądalność mają jak jest wieczorynka

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
TVP ABC
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 13, 2014, 10:48:51 pm »
Miałem na myśli oglądalność wśród kanałów dziecięcych. A tam, po niecałych dwóch miesiącach nadawania, można powiedzieć, że TVP ABC miażdży konkurencję - w grupie 4+, przy oglądalności na poziomie niemal 52 tys., mają przewagę ponad 10 tys. nad drugą stacją.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20