Kłopot z wyszukaniem kanałów

• 8 Odpowiedzi
  • 1875 Wyświetleń
*

Offline tigens

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« dnia: Wrzesień 05, 2014, 10:08:43 am »
Witam!

Mam telewizor lg 32lf2510 i chcia³am zacz±æ odbieraæ naziemn± tv. Niestety nie mam dostêpu do anteny na dachu, wiêc kupi³am dobr± antenê pokojow±. Pan w sklepie przekonywa³, ¿e tylko to jest mi potrzebne do odbioru. Niestety po pod³±czeniu nie wyszukuje mi ¿adnych kana³ów, ani przy strojeniu automatycznym, ani rêcznym. Co mo¿e byæ przyczyn±? Mieszkam w centrum Poznania, sygna³ na pewno jest dobry.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 05, 2014, 10:26:53 am »
Na pocz±tek przeczytaj ten temat:
http://www.naziemna.info/forum/viewthread.php?thread_id=185
By³ w nim poruszony ten sam problem.

*

Offline tigens

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 05, 2014, 11:29:23 am »
NIestety to nie rozwi±zuje moich problemów, mam antenê bez pokrêt³a, co¶ takiego:
http://www.top-artshop.pl/sat-systemy/1602-antena-pokojowa-wewnetrzna-elita-hd-dvb-t-tv.html

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 05, 2014, 01:46:18 pm »
Próbowa³e¶ ustawiæ antenê jak najbli¿ej okna albo po prostu wystawiæ okno?

No, i antena nie jest w cale taka dobra. Wrêcz przeciwnie. :(

*

Offline tigens

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 05, 2014, 01:50:27 pm »
Biega³am z ni± po pokoju-ale nie chce mi siê wierzyæ, ¿e przy dobrym sygnale antena nawet ¶redniej jako¶ci nie ³apie zadnego kana³u, nawet za¶nie¿onego, nic kompletnie. Mia³am podejrzenia, ze jest jakis problem z ustawieniami w tv, ale przywrocenie ustawien fabrycznych tez nie pomoglo

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 05, 2014, 02:18:41 pm »
Pamiêtaj, ¿e inne budynki, ¶ciany Twojego budynku, drzewa, itp., do¶æ istotnie wp³ywaj± na odbiór sygna³u. Dlatego te¿ proponowa³em sprawdzenie, czy co¶ siê zmieni, gdy antena zostanie wystawiona za okno.

Wiem z w³asnego do¶wiadczenia, ¿e antena za oknem i przed oknem to bardzo du¿a ró¿nica. ;)

Problemem te¿ jest to, ¿e antena ma wzmacniacz, ale be¿ ¿adnej regulacji, a zbyt du¿e wzmocnienie przy dobrym sygnale mo¿e daæ w sumie brak sygna³u.

Aha, telewizja cyfrowa nie ¶nie¿y. ;)

*

Offline bb-tomek

• Nowy użytkownik
  • *
  • 13
    • http://www.pre-tekst.com
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 25, 2014, 07:13:51 pm »
Tak¿e mieszkam w bloku - jezeli jest to mo¿liwe to spróbuj z zewnêtrzn± anten± ustawion± na balkonie. To nie musi byæ monstrualnych wielko¶ci ATX. Ja u¿ywam Digit Activie od Telmor'a. Je¿eli masz dobry sygna³ - wystarczy Ci wersja pasywna (bez wzmacniacza). Sprawd¼ sobie w dvbt map jak jest z pokryciem sygna³u, albo pro¶ciej - pobserwuj jak s±siednie bloki, budynki maj± poustawiane anteny i skieruj w t± sam± stronê. Antena pokojowa jest najczê¶ciej "psiñco warta" - choæ nie wykluczam ¿e bêdziesz mia³ szczêscie i dziêki niej uzyskasz stabiliny odbiór. Powodzenia !

*

Offline serwissat

• Nowy użytkownik
  • *
  • 2
    • www.telewizjacyfrowa.waw.pl
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 15, 2015, 01:26:33 am »
Antena pokojowa zazwyczaj kosztuje wiêcej ni¿ porz±dna antena kierunkowa na której mo¿na uruchomiæ 50 mieszkañ (ze wzmacniaczem oczywi¶cie), a praktycznie nigdy nie dzia³a.

Przestrzegam równie¿ przed zewnêtrznymi plastikowymi prostok±tnymi antenami za ponad 200z³ które jeszcze gorzej dzia³aj± od niektórych pokojowych.

*

Offline bb-tomek

• Nowy użytkownik
  • *
  • 13
    • http://www.pre-tekst.com
Odp: Kłopot z wyszukaniem kanałów
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 22, 2017, 10:05:54 am »
Czy ktoś z okolic Bielska-Białej może potwierdzić możliwość odbioru MUX8 ? I czy konieczna jest antena VHF ? (kiedyś czytałem artykuł, chyba na forum dipola że teoretycznie jest mozliwość odbioru po drobnych modyfikacjach instalacji z anteną UHF)

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20