T-HD 1000

• 83 Odpowiedzi
  • 26726 Wyświetleń
*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« dnia: Lipiec 20, 2012, 07:20:36 pm »
T-HD 1000

T-HD 1000 to urządzenie dające dostęp do usługi TV MOBILNA Cyfrowego Polsatu, który został wyprodukowany w fabryce Cyfrowy Polsat Technology. Pozwala on na odbiór zarówno bezpłatnych kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, jak i płatnych kanałów nadawanych w ramach usługi TV MOBILNA - w standardowej i wysokiej rozdzielczości. Dodatkowo został on wyposażony w aplikację ipla. Użytkownik po podłączeniu dekodera do Internetu będzie mógł korzystać z bezpłatnych zasobów największego w Polsce serwisu online video.

Ipla zapewnia dostęp do kanałów linearnych, transmisje na żywo z najpopularniejszych wydarzeń - także w jakości HD - oraz ogromną ilość treści telewizyjnych na życzenie, takich jak seriale, programy telewizyjne i relacje sportowe. W ofercie ipla znajdują się programy znane z ponad dwudziestu stacji TV w tym: Polsat, TVP1, TVP2, TV4, TV Puls, Polsat News, TV Biznes, Superstacja, Polsat Cafe, WeddingTV, Cartoon Network, MTV, Polsat Play, 4FunTV, Comedy Central, Nickelodeon, Rebel:TV, Polsat Sport, Polsat Sport Extra.

T-HD 1000 to model dekodera opracowany także z myślą o podróżowaniu, turystach i osobach spędzających wolny czas poza domem. Dzięki możliwości podłączenia go do typowego gniazdka samochodowego 12 V (czyli z akumulatora), które jest powszechne również w przyczepach kempingowych, najnowszy odbiornik wyprodukowany przez Cyfrowy Polsat Technology umożliwi odbiór telewizji w trakcie jazdy (po podłączeniu do przenośnych odbiorników TV) i dodatkowo może być interesującym rozwiązaniem dla osób, które nawet podczas wypoczynku nie będą chciały rozstać się z ulubionymi programami telewizyjnymi.

Źródło: www.cyfrowypolsat.pl

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 18, 2012, 03:05:03 pm »
Dekoder T-HD 1000 posiadam już dwa i pół miesiąca w związku z tym przedstawię kilka minusów, które zauważyłem podczas użytkowania tego odbiornika:
-pilot - rozkład przycisków jest nieporęczny, mało intuicyjny;
-brak ręcznego wyszukiwania kanałów - skanowania pojedynczych częstotliwości;
-jeżeli mamy dostęp do dwóch nadajników to odbiornik zapisuje kanały na liście z bardziej oddalonego nadajnika, z którego siłą rzeczy sygnał jest słabszy;
-jeżeli mamy dostęp do dwóch wersji regionalnych TVP Info (z dwóch różnych nadajników, ale z tego samego multipleksu) to dekoder nie radzi sobie z ich prawidłowym zapisaniem. To znaczy prawidłowo działa TVP Info z bardziej oddalonego nadajnika, a TVP Info z bliższego nadajnika jest zapisywane tak, jakby było także nadawane z nadajnika bardziej oddalonego (między innymi ten sam kanał), co skutkuje brakiem sygnału;
-gdy dekoder jest chwilę wyłączony bądź przez dłuższy czas ogląda się niekodowane kanały to po przełączeniu na kodowane kanały pojawia się komunikat: "Status serwisu Irdeto: E030-0", w takiej sytuacji kanał nie działa, więc trzeba odczekać pewien czas, aż dekoder złapie uprawnienia(?), nie zawsze tak jest, ale bardzo często.

Ale żeby nie było, że doszukuję się tylko minusów to wspomnę również o plusach T-HD 1000:
-możliwość podłączenia do dekodera Internetu dzięki czemu możemy korzystać z usługi IPLA;
-możliwość podłączenia dwóch antenach bezpośrednio do dekodera bez dodatkowego sprzętu typu sumatory;
-wbudowana antena wewnętrzna - jeżeli jesteśmy blisko nadajnika TV Mobilnej nie musimy podłączać zewnętrznej anteny;
-dekoder wyposażony jest w dwa porty USB, które w przyszłości umożliwią aktualizację oprogramowania dekodera (będzie udostępniane na stronie Cyfrowego Polsatu) oraz nagrywanie na dedykowany dysk zewnętrzny.

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 12, 2012, 10:40:37 am »
Ostatnio, dosyć często, poruszana jest kwestia możliwości nagrywania przez T-HD 1000. Na tę chwilę jest to niemożliwe, ale nie trzeba wiele, aby to było możliwe. Wystarczy, że Cyfrowy Polsat Technology przygotuje odpowiednie oprogramowanie i udostępni je korzystającym z usługi TV Mobilna.
W wypowiedzi, dla jednej z rozgłośni radiowych, pan Maciej Staszak, Dyrektor Pionu Strategii i Rozwoju Cyfrowego Polsatu, poinformował, iż "funkcjonalność taką (nagrywanie) staramy się rozbudować w kontekście naszego dekodera do naziemnej telewizji cyfrowej dlatego, że jest on wyposażony w port USB. Możemy doprowadzić do niego zewnętrzny twardy dysk, na którym w przyszłości będziemy mogli nagrywać programy". Wypowiedź ta miała miejsce w dniu startu usługi TV Mobilna.

Edycja:
16 listopada 2012 roku Cyfrowy Polsat Technology udostępnił oprogramowanie, które do T-HD 1000 dodaje funkcję nagrywania na zewnętrzny twardy dysk.

*

Offline htrzewik

• Nowy użytkownik
  • *
  • 1
T-HD 1000
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2012, 01:51:24 pm »
T-HD 1000 można obejrzeć tutaj:

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 19, 2012, 05:23:48 pm »
Dzięki za filmik. Przydałby się jeszcze taki, który obrazowałby, jak T-HD 1000 sprawdza się w boju. :)

*

Offline szczecin

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
T-HD 1000
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 22, 2012, 01:26:26 pm »
zapomniałeś o 2 potężnych wadach tego odbiornika .Brak mozliwości edycji kanałów a to podstawa i brak podstawowych klawiszy w odbiorniku czyli bez pilota nic. Nie radzę podłączac 2 anten np 1 na mux1,2,3  a drugiej na mux 4 .Spowoduje to wyszukanie zamiast 30 kanałów ok 60 kanałów w tym takich których odbiór jest słaby jakościowo . Przy braku edycji kanałów można się pogubić. i dobre kanały poprzeplatać z takimi o słabym odbiorze.Sama sieć nadajników mobilnej jest uboga a mieszkam w Szczecinie i to wysokiej dzielnicy.Mam wokół siebie dwa nadajniki Mux4 10 km wiskord o mocy 10kw i police 5km o mocy 5kw .Tego nadjnika o 5km moja instalacja nie widzi  natomiast wiskord widzi ale po zastosowaniu anteny kierunkowej i dodaniu wzmacniacza.Dodam że mux 1,2,3 odbieram na siatce z symetryzatorem z 21 km mux1 100 kv mux2 100 kv i mux3 10 kw o dziwo mux 3 lepiej odbieram niż mux2

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 24, 2012, 11:39:52 pm »
Ten odbiornik ma tyle wad, że nie sposób wymienić wszystkie i to na raz. ;)
Nie wiem tylko co masz na myśli pisząc o braku możliwości edycji kanałów? Czy chodzi Ci o wyszukiwanie ręczne kanałów, czy o edycję listy kanałów? A może o coś zupełnie innego?

*

Offline szczecin

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
T-HD 1000
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 25, 2012, 08:43:38 am »
chodzi o mozliwość przesuwania kanałów .mimo tylu wad dostał nagrodę na targach

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 25, 2012, 09:48:19 am »
Możliwości przesuwania kanałów na liście nie ma, ale można ją edytować, np. mamy 20 kanałów na liście ulubionych, dochodzi jakiś nowy i chcemy dodać go na 7 pozycję. W takiej sytuacji kanały od pozycji 7 do 20 usuwamy. Następnie ten nasz nowy kanał dodajemy na 7 pozycję, a pozostałe, które wcześniej usunęliśmy, dodajemy na pozycje o 8 do 21.
To taka rada na przyszłość, dla innych, którzy jeszcze nie mieli do czynienia z T-HD 1000.

*

Offline szczecin

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
T-HD 1000
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 26, 2012, 12:31:19 pm »
taka edycja na około i trudna do realizacji , zdaje sie tam nie ma opcji nawet usuwania .

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 26, 2012, 05:36:00 pm »
Oczywiście, że trudna, niewygodna, ale obecnie jest to jedyna możliwość, aby w jakikolwiek sposób coś zmienić na liście.
Jeszcze tylko dodam, że mówiłem o liście ulubionych kanałów, którą sami układamy. To ją możemy edytować w sposób opisany przeze mnie powyżej, a także możemy usuwać z niej dowolne kanały.
W przypadku kanałów na głównej liście możemy te kanały tylko blokować, aby np. dzieci do danego kanału nie miały dostępu, oraz wybierać z niej kanały, które chcemy dodać do listy ulubionych.

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 16, 2012, 06:23:47 pm »
Cyfrowy Polsat Technology w końcu udostępnił aktualizację dla T-HD 1000, która dodaje temu odbiornikowi funkcję nagrywania. Za pomocą T-HD 1000 można nagrywać na dowolny dysk zewnętrzny, który możemy podłączyć pod port USB. Z pewnym zastrzeżeniem, a mianowicie wygląda na to, że dysk nie może mieć mniejszej pojemności niż... i tu dokładnie nie wiadomo, ile wolnego miejsca musi być na dysku, aby nagrywanie było możliwe. Gdy na dysku miałem wolne około 5 GB odbiornik nie chciał nagrywać, gdyż twierdził, że jest zbyt mało miejsca. Po zwiększeniu wolnego miejsca do około 15 GB nagrywanie już było możliwe. Nagranych audycji nie możemy odtworzyć na komputerze.

Dodam jeszcze tylko, że T-HD 1000 musi być podłączony pod Internet, aby mógł pobrać aktualizację o numerze 1.28.1.0. Aktualizacja dostępna jest już na stronie internetowej Cyfrowego Polsatu.

Minusy:
I już wyłapałem jeden minus nagrywania poprzez T-HD 1000, a mianowicie, gdy korzystamy z listy ulubionych kanałów i włączymy nagrywanie to odbiornik przełącza nas na główną listę. Niestety po zakończeniu nagrywania odbiornik nie powraca na listę ulubionych kanałów.
Nagranie audycji możemy zaplanować tylko poprzez jej wybranie w EPG - nie ma możliwości ręcznego ustawienia godziny rozpoczęcia i zakończenia nagrywania. Ręcznie możemy ustawić tylko godzinę zakończenia nagrywania audycji, ale to tylko w sytuacji, gdy nagrywanie rozpoczynamy od razu.
Nie ma możliwości odtworzenia innych plików wideo niż te, które zostały nagrane przez T-HD 1000.

Plusy:
Na plus na pewno można zapisać możliwość cofania na danym kanale do momentu, w którym na ten kanał przełączyliśmy.
W czasie nagrywania bez problemu można odtworzyć audycję, którą wcześniej nagraliśmy.

*

Offline finch

• Nowy użytkownik
  • *
  • 17
T-HD 1000
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 19, 2012, 09:37:08 pm »
Viking napisał(a):

Cyfrowy Polsat Technology w końcu udostępnił aktualizację dla T-HD 1000, która dodaje temu odbiornikowi funkcję nagrywania.

Gdzieś to oficjalnie podali ? Właśnie przez przypadek zauważyłem że dodali nową opcje w menu . Podłączyłem USB i nic . Dzięki twojej informacji podłącze dysk zewnętrzny .

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 19, 2012, 09:45:46 pm »
W żaden sposób się z tym nie obnosili. Newsa musiałem sam sklecić:
http://naziemna.info/news.php?readmore=327
Później na stronie Cyfrowego Polsatu pojawił się odnośnik do nowej wersji oprogramowania i krótka instrukcja:
http://www.cyfrowypolsat.pl/oferta/telewizja-cyfrowa/dekoder-do-odbioru-ntc.cp - zakładka "Więcej o dekoderze T-HD 1000"

*

Offline finch

• Nowy użytkownik
  • *
  • 17
T-HD 1000
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 20, 2012, 11:13:11 am »
Patrząc po dacie to wrzucili wczoraj coś nowego http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/thd1000_aktualizacja_19112012_2.zip

jest jeszcze http://www.cyfrowypolsat.pl/CMS/media/img/v4/imgRD/obrazki/rozne/thd1000_aktualizacja_19112012.zip

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 20, 2012, 11:28:13 am »
Ten pierwszy link wczoraj sprawdzałem i to była ta sama wersja, co wydana w piątek, tylko spakowana do zipa i z dodanym rozszerzeniem - .d14.
A ten drugi link to też to samo tylko bez rozszerzenia.
Tak, więc na stronie nową i tę samą wersję oprogramowania publikowano trzy razy:
- bez rozszerzenia, bez kompresji,
- bez rozszerzenia, z kompresją,
- z rozszerzeniem, z kompresją.
Niby nieistotna sprawa, ale chciałem wyjaśnić, że żadne nowe oprogramowanie od piątku nie pojawiło się, a zmiany wynikają z tego, że Cyfrowy Polsat nie może zdecydować się, jak to oprogramowanie opublikować na swojej stronie. ;)

*

Offline finch

• Nowy użytkownik
  • *
  • 17
T-HD 1000
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 20, 2012, 11:36:27 am »
Z jakim serwerem łączy się dekoder po nowy SW ?

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 20, 2012, 11:52:47 am »
Nie potrafię odpowiedzieć na to pytanie.

*

Offline ariston

• Nowy użytkownik
  • *
  • 2
T-HD 1000
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 23, 2012, 01:56:38 pm »
Materiał nagrany na twardym dysku przez T-HD 1000 można odtwarzać i edytować na komputerze. W katalogu z nagraniem trzeba odnaleźć pliki < r0000 > < r0000.001 > itd. (ilość plików zależy od długości nagrania i partycji na dysku) Do tych plików dopisujemy ręcznie rozszerzenie < VRO > i pliki można czytać choćby systemowym WMP. Nie jest to zbyt wygodne ale na początek przygody z T-HD 1000 może być :) .

*

Online MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 643
T-HD 1000
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 23, 2012, 02:50:11 pm »
Super. Dziękuję za informację. Sam bym na to nie wpadł. :)
Patent oczywiście działa. :D Ale z tego co zauważyłem nie działa w przypadku kanałów kodowanych. :|

Nagrałem wszystkie kanały z MUX-1, MUX-2 i MUX-4. Kanały z MUX-1 i MUX-2, czyli niekodowane, bez problemu odtworzyłem na komputerze. Natomiast kanałów z MUX-4, czyli kodowanych, nie mogłem odtworzyć.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20