Wzmacniacz do odbioru DVB-T

• 5 Odpowiedzi
  • 1973 Wyświetleń
*

Offline kost79

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« dnia: Czerwiec 03, 2015, 01:16:07 pm »
Witam, potrzebujê pomocy. Mam antenê kierunkow± SPACETRONIK STV 13/21-69 DVB-T, muszê do anteny dokupiæ wzmacniacz dvb-t, przy zlej pogodzie mam s³ab± jako¶æ sygna³u, nie wiem jaki wzmacniacz wybraæ, jest tego tak du¿o, rozbie¿no¶æ cenowa te¿ jest du¿a. Co uwzglêdniæ przy wyborze?

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 03, 2015, 02:20:51 pm »
Na twoim miejscu najpierw bym siê upewni³ czy jest ci potrzebna a¿ tak du¿a antena. Mo¿esz powiedzieæ, gdzie chcesz odbieraæ sygna³ NTC i z którego nadajnika?

*

Offline kost79

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 05, 2015, 10:46:36 am »
Antenê  SPACETRONIK STV mam ju¿ zainstalowan±, wiêc nie zamierzam ju¿ jej zmieniaæ, nadajnik Poznañ Pi±tkowo. Mój problem dotyczy wyboru wzmacniacza tv, móg³by¶ co¶ doradziæ?

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 05, 2015, 02:14:50 pm »
A gdzie chcesz odbieraæ sygna³? W Poznaniu? Je¿eli tak to problemem mo¿e byæ tak du¿a antena i nie pomo¿e wzmacniacz. Jest te¿ taka mo¿liwo¶æ, ¿e konieczna jest regulacja ustawienia anteny.
Ale je¿eli uwa¿asz, ¿e problem rozwi±¿e wzmacniacz to wybierz sobie co¶ z tego:
http://www.dipol.com.pl/oferta-tv-sat-wzmacniacze-antenowe,6426.htm
I nie zapomnij o zasilaczu, najlepiej z regulacj±:
http://www.dipol.com.pl/zasilacz_wzmacniaczy_antenowych_zs_12v_100ma_z_regulacja_D0015.htm

*

Offline kost79

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 09, 2015, 10:19:57 am »
Dziêki za pomoc, s± to obrze¿a Poznania, ok. 60km od nadajnika. Ju¿ sam nie wiem czy wzmacniacz pomo¿e, skoro piszesz o regulacji anteny- antenê kierunkow± Spacetronik ustawia³ mi znajomy, który siê na tym zna i jestem prawie pewien, ¿e jest dobrze wyregulowana. No co¿, chyba najpro¶ciej bêdzie zakupiæ wzmacniacz tv i przetestowaæ, popatrzê na te co poda³e¶ link i poszukam te¿ czego¶ na allegro i w innych sklepach. W sumie niedrogo to wychodzi, wiêc nie ma siê co zastanawiaæ. Jak nie zadzia³a, bêdê szukaæ innych rozwi±zañ.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 09, 2015, 02:17:52 pm »
Je¿eli spoza Poznania to dlaczego nie ¦rem albo inny niemiejski nadajnik? Nie wiem jaka dok³adnie jest Twoja lokalizacja, wiêc o dok³adn± analizê te¿ ciê¿ko. ;)
Wzmacniacz wmontowuje siê do puszki anteny.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20