T-HD 1000, T-HD 200, T-HD 210 - problem z odbiorem kanałów niekodowanych

• 60 Odpowiedzi
  • 19328 Wyświetleń
*

Offline niezadowolony

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
Witam,wlasnie nabylem dekoder T-HD 1000 i niestety odbiora on tylko 8 kanalow kodowanych i 1 niekodowany.Gdy podłacze antene bezposrednio do telewizora ktory ma wbudowany tuner dvbt to on znajduje ich znacznie wiecej.Prosze o pomoc.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 02, 2012, 02:14:48 pm »
A jakie kanały wyszukuje telewizor? Jakie mają nazwy?
Podaj też swoją lokalizację oraz powiedz z jakiej korzystasz anteny?

*

Offline niezadowolony

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 02, 2012, 04:22:16 pm »
Krakow,antena taka http://www.solid-polska.pl/index.php?idt=258&sm=2&idg=74

Kanały te wszystkie kodowane czyli polsat news,polsat sport,tvp seriale itd do tego jeszcze tvp1,tvp2,puls,tvn,tv 4 i 10 innych przy kotrych nie wyswietla sie nazwa

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 02, 2012, 04:33:05 pm »
Problemem jest pokojowa antena, która nie odbiera niekodowanych kanałów z nadajnika w Chorągwicy pod Krakowem, natomiast radzi sobie z kanałami TV Mobilnej, gdyż jej nadajniki zlokalizowane są w Krakowie.
A co do różnicy w ilości wyszukiwanych kanałów poprzez T-HD 1000 oraz przez telewizor to telewizor dodatkowo wyszukuje kanały w niskiej rozdzielczości w tym TVN, Puls, TV 4, TVP 1, TVP 2, których T-HD 1000 specjalnie nie wyszukuje.
Jeżeli chcesz odbierać kodowane kanały z TV Mobilnej oraz niekodowane to musisz zainwestować w lepszą antenę.

*

Offline niezadowolony

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 02, 2012, 04:41:43 pm »
Ok,a mogłbys mi polecic jakas lepsza antene z tym ze musi to byc antena ktora moge trzymac w mieszkaniu,bo niestety administracja mieszkania w kotrym mieszkam nie zgadza sie na montaz anten na zewnatrz.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 02, 2012, 04:49:45 pm »
Najlepszym rozwiązaniem byłaby właśnie antena zewnętrzna, ale na początek spróbuj wystawić na zewnątrz, za okno tę pokojową antenę. Najlepiej w stronę nadajnika w Chorągwicy. Zobacz też jak zachowuje się antena z włączonym oraz wyłączonym zasilaniem.

*

Offline niezadowolony

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 02, 2012, 04:51:44 pm »
ok,wiekie dzieki :)

*

Offline HD507

• Nowy użytkownik
  • *
  • 2
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 23, 2012, 11:56:44 pm »
Viking napisał(a):

Problemem jest pokojowa antena, która nie odbiera niekodowanych kanałów z nadajnika w Chorągwicy pod Krakowem, natomiast radzi sobie z kanałami TV Mobilnej, gdyż jej nadajniki zlokalizowane są w Krakowie.
A co do różnicy w ilości wyszukiwanych kanałów poprzez T-HD 1000 oraz przez telewizor to telewizor dodatkowo wyszukuje kanały w niskiej rozdzielczości w tym TVN, Puls, TV 4, TVP 1, TVP 2, których T-HD 1000 specjalnie nie wyszukuje.
Jeżeli chcesz odbierać kodowane kanały z TV Mobilnej oraz niekodowane to musisz zainwestować w lepszą antenę.

Głównym problemem jest słaba czułość T-HD 1000, który dołączony do tej samej anteny co TV nie jest w stanie odbierać niekodowanych programów DVB-T. Sprawdzałem to z różnymi antenami i tak się składało, że sygnał z anteny był wystarczający do działania tunera wewnętrznego OTV, a niestety T-HD 1000 nie radził sobie. Może jeszcze warto wspomnieć, że TV Mobile pracuje z polaryzacją pionową anteny V, a DVB-T naziemna z poziomą H.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 24, 2012, 12:15:38 am »
Ale jeżeli ktoś chce odbierać kanały kodowane i niekodowane to jest skazany na T-HD 1000 i w takiej sytuacji musi jednak zainwestować w lepszą antenę albo zainstalować drugą antenę, ale w sumie to na to samo wychodzi.  Co innego by było, gdyby Cyfrowy Polsat bądź Plus udostępniali moduł CAM. Wtedy można by było pomyśleć o lepszym odbiorniku niż T-HD 1000. :)
Należy też zwrócić uwagę na to, że kolega @niezadowolony korzysta z anteny pokojowej, a do nadajnika w Chorągwicy kawałek ma, natomiast nadajniki TV Mobilnej są zlokalizowane w samym Krajowie.
A co do polaryzacji to ona oczywiście ma znaczenie i okazuje się, że dużo większe niż spodziewałem się. :)
PS. Witam na tvnaziemna.cba.pl :D

*

Offline HD507

• Nowy użytkownik
  • *
  • 2
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 25, 2012, 11:05:18 am »
Witam
Stosowanie T-HD1000 do naziemnej i do mobilnej, szczególnie przy większym oddaleniu od nadajników, z definicji będzie wymagało użycia dwu anten (stąd dwa gniazda) w związku z różną polaryzacją obydwu emisji oraz z uwagi na różne kierunki nadawania no i ta czułość. Ciekawe, że dekoder ten nie chciał odbierać żadnego programu TV Mobile w odległości 19 km od nadajnika Karczew na antenie o łącznym zysku 47 dBi. Odbierałem natomiast TVN HD z Warszawy z odległości 37 km, który to nadajnik pracuje z mniejsza mocą. Ciekawe również, że T-HD1000 na 37 kanale nie wskazywał żadnego sygnału, natomiast tuner HD507 lub OTV Panasonic wskazywał wysoki poziom sygnału oraz dobrą jego jakość. Wszystko z tej samej anteny. Nasuwa się wniosek, że T-HD1000 jest dekoderem do wszystkiego a jak jest do wszystkiego to może byc do ...

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 25, 2012, 03:01:32 pm »
A ja mam podobne, ale odwrotne obserwacja, tzn. nie mam problemu z odbiorem TV Mobilnej z około 33 km, ale jest problem z odbiorem kanałów ogólnodostępnych z nadajnika oddalonego o około 4 km. Oczywiście wszystko odbieram za pomocą jednej anteny (16 elementowa od Dipola) ustawionej pod TV Mobilną czyli jest ustawiona w polaryzacji pionowej, ale wydaje mi się, że aż takich problemów nie powinno być - przycinania obrazu.
Dodam, że TV Mobilną odbierałem nawet za pomocą anteny z trzech elementów (również Dipol), która nawet nie była skierowana na nadajnik, a tym bardziej nie była ustawiona w polaryzacji pionowej. Niestety, antena nie jest moja. Lokalizacja, z której odbierałem również nie, ale odległość od nadajnika ta sama. ;)
O innych problemach z T-HD 1000 można poczytać w temacie poświęconym temu odbiornikowi w dziale Sprzęt.

*

Offline jan

• Nowy użytkownik
  • *
  • 16
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 27, 2012, 05:58:00 pm »
Witam
Czy ktoś  mógł by mi podpowiedzieć  co mam zrobić aby dekoder t-HD 1000 pokazał wszystkie programy niekodowane i kodowane. Po pierwszej instalacji pokazały sie wszystkie kodowane oraz kilka niekodowanych oprócz POLSAT, TVN, 7, TV4 i paru innych, po drugiej instalacji pokazały sie wszyskie programy, ale chodziły nie stabilnie az w końcu się przestały działać. Próbowałem przekręcać antenę a by złapać lepszy sygnał ale efekt jest jeszcze gorszy.
Dodam, ze podłączony jestem do starej anteny analogowej , mieszkam w Kątach Wrocławskich.
Na jaki nadajnik powinienem skierować antenę?

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 27, 2012, 06:20:14 pm »
Kanały niekodowane z pierwszego oraz drugiego multipleksu dla Twojej lokalizacji nadają ze Ślęży, natomiast kodowane z Wrocławia oraz z Żórawiny. Proponuję antenę skierować najpierw na południowy-wschód (pośrednio między Ślężę i Żórawinę). Jeśli przy takiej pozycji anteny kodowane kanały nie będą łapały to proponuję stopniowo kierować antenę w stronę Żórawiny.

*

Offline jan

• Nowy użytkownik
  • *
  • 16
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 27, 2012, 07:33:54 pm »
Myśle również o wymianie anteny na nową, jak byłaby najlepsza?

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 27, 2012, 09:16:39 pm »
Jesteś w dobrym zasięgu zarówno obiektu nadającego kanały niekodowane oraz tego nadającego kanały kodowane, więc jakaś kierunkowa z kilkunastu elementów powinna wystarczyć.
Ale wydaje mi się, że na początku możesz popróbować z tą, co masz obecnie. :)

*

Offline jan

• Nowy użytkownik
  • *
  • 16
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 28, 2012, 02:38:08 pm »
Próbowałem zmieniać pozycje anteny, ale nic to nie dało. Nadal nie odbieram TVN, TV4, TV6, TV Puls, TV Puls 2, Polsat, Polsat Sport News, TVN 7. Juz trace cierpliwość, nie wiem o co chodzi?

Dodam jeszcze, że sprawdzenie sygnału za pomocą dekodera kanału 58 pokazuje non stop zero.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 28, 2012, 03:54:01 pm »
A kanały z pierwszego multipleksu odbierasz, tj. trzy kanały TVP, ATM Rozrywka, Eska TV, Polo tv i TTV?
W antenie masz jakiś wzmacniacz? Antenę kierowałeś na Ślężę?

*

Offline jan

• Nowy użytkownik
  • *
  • 16
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 28, 2012, 04:21:42 pm »
Tak - na wszystkie Twoje pytania.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 28, 2012, 04:25:44 pm »
Pierwszy multipleks nadaje na wyższym kanale (64) niż drugi multipleks (58), a im wyższy kanał tym ciężej go odebrać, ale u Ciebie sytuacja wygląda odwrotnie, więc problemem może być wzmacniacz. Spróbuj łapać bez wzmacniacza.

*

Offline jan

• Nowy użytkownik
  • *
  • 16
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 28, 2012, 04:51:37 pm »
Bez wzmaczniacza nie widzi niczego, chciałbym dodać że antenę którą posiadam to antena wielokierunkowa - dysk i mam wrażenie, że po jej stronie leży cały problem.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20