Odbiór MUX-4 (TV Mobilna) - woj. śląskie, Bielsko-Biała, kanał 24

• 5 Odpowiedzi
  • 2029 Wyświetleń
*

Offline trafobb

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
    • klimatyzacja Bielsko
Dzień dobry

Czy któryś z forumowiczów doświadcza problemów związanych z odbiorem tv mobilnej ? Do 06.11.2015 nigdy nie było problemu. Natomiast od 07.11.2015  na kanale 31 jest brak sygnału. Testowane zarówno na tv jak i t-hd1000. Co więcej mam potwierdzenie od jednego z użytkowników w Bielsku-Białej, który również stracił możliwość odbioru. Na infolini Polsatu spuścili mnie z drabiny mówiąc że to na pewno coś w mojej instalacji. Jednocześnie wiadomo że w dniu 06.11.2015 była wykonywana konserwacja nadajnika.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
Odp: Odbiór mux4 - woj. śląskie, Bielsko-Biała, kanał 31
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 10, 2015, 10:47:10 am »
Emisja MUX-4 została przeniesiona z kanału 31 na 24. ;)

*

Offline trafobb

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
    • klimatyzacja Bielsko
Odp: Odbiór MUX-4 (TV Mobilna) - woj. śląskie, Bielsko-Biała, kanał 24
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 12, 2015, 10:24:11 am »
Zgadza się - wczoraj trafiłem na komunikat na stronie Emitela o przeniesieniu transmisji z 31 na 24 kanał, Problem w tym że u mnie na 24 kanale kompletna cisza. Pozostałe mux'y odbieram bardzo dobrze. Problem zaobserwowany nie tylko u mnie ale także w dwóch innych lokalizacjach - cisza na 24 kanale, zarówno przez t-hd 1000 jak i badając jakośc / siłę sygnału na tv. Na infolini Cyfrowego Polsatu spuścili mnie po brzytwie.

Dobra - to dalsze informacje w temacie są takie. Postanowiłem zadzwonić do autoryzowanego partnera Cyfrowego Polsatu na terenie Bielska-Białej, który potwierdził że dziennie mają kilkadziesiąt zgłoszeń z tego powodu, natomiast Cyfrowy Polsat nabrał wody w usta i nic nie mówi na ten temat.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 12, 2015, 03:07:40 pm »
A na który z nadajników MUX-4 masz skierowaną antenę? Czy w ogóle antena jest skierowana na jeden z tych nadajników?

*

Offline trafobb

• Nowy użytkownik
  • *
  • 4
    • klimatyzacja Bielsko
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 17, 2015, 02:07:37 pm »
Niespecjalnie - antena skierowana jest w stronę Katowic by mieć najstabilniejszy odbiór mux1 - mux3. I w takiej konfiguracji miałem doskonały odbiór mux-4 do 06.11.2015 gdy nastąpiła zmiana częstotliwości. Sygnał na kanale 24 pojawił się rano 15.11.2015 - na początku z dużymi zacięciami (choć wskaźniki siły i jakości sygnału na dekoderze wyglądają dobrze) to później nastąpiła poprawa. Winę za brak sygnału nie ponosi moja instalacja lecz sam C.P. co zresztą z sami przyznali. Czekam na rozpatrzenie reklamacji.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 17, 2015, 02:52:58 pm »
Oczywiście, można odbierać multipleksy na jednej antenie, ale największą stabilność jednak gwarantują dwie anteny, zwłaszcza gdy multipleksy bezpłatne i multipleks płatny są nadawane w dwóch różnych polaryzacjach.

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20