Dekoder Technisat CE-T

• 5 Odpowiedzi
  • 2153 Wyświetleń
*

Offline Magdalena

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
Dekoder Technisat CE-T
« dnia: Styczeń 30, 2013, 07:49:00 pm »
Witam, mam takie pytanie. Odbieram naziemn± telewizje cyfrow± za po¶rednictwem dekodera firmy Technisat model CE-T. W dekoderze tym jest wbudowane z³±cze USB 2.0 z funkcjami nagrywania. W³a¶nie na tym dekoderze do nagrywania programów u¿ywam:  no¶nika danych USB 4 GB  firmy Toshiba. Polecanej w sklepie RTV EURO AGD, w którym kupi³am dekoder Technisat CE-T. Jak nagrywam, np. serial ¦wiat wed³ug Kiepskich to wszystko jest ok, bo mniej wiêcej serial trwa 30 minut, ale jak ju¿ nagrywam, np. film, który trwa nieca³e dwie godziny to nagra tylko w po³owie. Nie wiem co zrobiæ by film nagrywaæ d³u¿ej.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
Dekoder Technisat CE-T
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:12:45 pm »
Według mnie sprawa jest prosta. Musisz kupić nośnik danych o większej pojemności niż wspomniane przez Ciebie 4 GB.
Może cały film zmieściłby się na 4 GB, ale nie jest wykluczone, że Technisat CE-T część pojemności rezerwuje dla siebie i do nagrywania zostaje, np. tylko 2 GB.

*

Offline MarekJ

• Użytkownik
  • **
  • 53
Dekoder Technisat CE-T
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:14:20 pm »
To jest zapewne tak samo jak z dekoderem Sagemcom esi88 i jego funkcją nagrywania programu.
Mianowicie jeśli przełączę np. TVP 1 i jest jakiś film a ja w tym momencie kliknę nagrywanie, nagra mi 29 minut bez względu na to czy film trwa 45 minut, godzinę czy dwie. A jeśli dajmy na to jest teraz godzina 11:00 i w przyszłym czasie np. 12:30 zaczyna się film i ów wcześniej zaplanuję mu nagrywanie to nagra się cały film. Wniosek jest jeden. Nagrywanie włączać wcześniej tzw. planując mu to a nie w trakcie czy minutę przed emisją. Sprawdziłem to na dwóch dekoderach i tak właśnie jest.
Lecz może się mylę co do dekodera taki jaki posiadasz właśnie Ty, ale wydaje mi się że to bez znaczenia.

*

Offline MT

• Administrator
  • Ekspert
  • 645
Dekoder Technisat CE-T
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:31:16 pm »
Różne dekodery mają w różny sposób rozwiązane nagrywanie, a szczerze mówiąc, wątpię, aby Sagemcom i Technisat zastosowały podobne rozwiązanie.
Zauważ też, że koleżanka @Magdalena stosuje pendrive o pojemności zaledwie 4 GB, a wspomniany przez Ciebie Sagemcom jest wyposażony w dysk o pojemności bodajże 320 GB.
Dodam jeszcze, że dekoder Cyfrowego Polsatu do telewizji naziemnej w ogóle nie obsługuje pendriveów, gdyż według producentów tego odbiornika pendrivey nie sprawdzają się właśnie ze względu na swoją niewielką pojemność. :)

*

Offline Magdalena

• Nowy użytkownik
  • *
  • 3
Dekoder Technisat CE-T
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 30, 2013, 08:33:09 pm »
Dzięki za pomoc

*

Offline serwissat

• Nowy użytkownik
  • *